Tidligere kirkeministre

Kirkeministre 1916 - 2014

 

28.06.2015 - 28.11.2016:            Bertel Haarder (Venstre) 

03.02.2014 - 28.06.2015:            Marianne Jelved (Det Radikale Venstre)

03.10.2011 - 03.02.2014:            Manu Sareen (Det Radikale Venstre)

08.03.2011 - 03.10.2011:            Per Stig Møller (Det Konservative Folkeparti)

23.11.2007 - 08.03.2011:            Birthe Rønn Hornbech (Venstre)

18.02.2005 - 23.11.2007:            Bertel Haarder (Venstre)

27.11.2001 - 18.02.2005:            Tove Fergo (Venstre)

21.12.2000 - 27.11.2001:            Niels Johannes Lebech (Det Radikale Venstre)

23.03.1998 - 21.12.2000:            Margrethe Vestager (Det Radikale Venstre)

30.12.1996 - 23.03.1998:            Ole Vig Jensen (Det Radikale Venstre)

27.09.1994 - 30.12.1996:            Birte Weiss (Socialdemokratiet)

25.01.1993 - 27.09.1994:            Arne O. Andersen (Centrum Demokraterne)

03.06.1988 - 25.01.1993:            Torben Rechendorff (Det Konservative Folkeparti)

23.07.1984 - 03.06.1988:            Mette Madsen (Venstre)

10.09.1982 - 23.07.1984:            Elsebeth Kock-Petersen (Venstre)

20.01.1981 - 10.09.1982:            Tove Lindbo Larsen (Socialdemokratiet)

26.10.1979 - 20.01.1981:            Jørgen Peder Hansen (Socialdemokratiet)

30.08.1978 - 26.10.1979:            Egon Jensen (Socialdemokratiet)

13.02.1975 - 30.08.1978:            Jørgen Peder Hansen (Socialdemokratiet)

19.12.1973 - 13.02.1975:            Kresten Damsgaard (Venstre)

11.10.1971 - 19.12.1973:            Dorte Bennedsen (Socialdemokratiet)

02.02.1968 - 11.10.1971:            Arne Fog Pedersen (Venstre)

28.11.1966 - 02.02.1968:            Orla Møller (Socialdemokratiet)

30.09.1953 - 28.11.1966:            Bodil Koch (Socialdemokratiet)

13.09.1951 - 30.09.1953:            Carl M. Hermansen (Venstre)

30.10.1950 - 13.09.1951:            Jens Sønderup (Venstre)

16.09.1950 - 30.10.1950:            Bodil Koch (Socialdemokratiet)

13.11.1947 - 16.09.1950:            Frede Nielsen (Socialdemokratiet)

12.11.1945 - 13.11.1947:            Carl M. Hermansen (Venstre)

07.11.1945 - 12.11.1945:            M. Hartling (Venstre)

05.05.1945 - 07.11.1945:            Arne K. Sørensen (Dansk Samling)

09.11.1942 - 05.05.1945:            Valdemar Holbøll (udenfor partierne)

08.07.1940 - 09.11.1942:            Vilhelm Fibiger (Det Konservative Folkeparti)

04.11.1935 - 08.07.1940:            Johannes Hansen (Socialdemokratiet)

30.04.1929 - 04.11.1935:            N. Peter L. Dahl (Socialdemokratiet)

14.12.1926 - 30.04.1929:            F. C. Bruun-Rasmussen (Venstre)

23.04.1924 - 14.12.1926:            N. Peter L. Dahl (Socialdemokratiet)

15.08.1922 - 23.04.1924:            Jacob Appel (Venstre)

05.05.1920 - 15.08.1922:            J. C. Christensen (Venstre)

05.04.1920.- 05.05.1920:            C. E. A. Ammentorp (udenfor partierne)

30.03.1920 - 05.04.1920:            H. Edvard Hass (udenfor partierne)

28.04.1916 - 29.03.1920:            Thorvald Povlsen (Det Radikale Venstre)

 

 

Ministre for Kirke- og Undervisningsvæsenet 1848 - 1916

 

21.06.1913 - 28.04.1916:            S. Keiser-Nielsen (Det Radikale Venstre)

05.07.1910 - 21.06.1913:            Jacob Appel (Venstre)

28.10.1909 - 05.07.1910:            M. C. B. Nielsen (Det Radikale Venstre)

14.01.1905 - 28.10.1909:            Enevold Sørensen (Venstre)

24.07.1901 - 14.01.1905:            J. C. Christensen (Venstre)

27.04.1900 - 24.07.1901:            J. J. Bjerre 

23.05.1897 - 27.04.1900:            H. V. Sthyr   

07.08.1894 - 23.05.1897:            V. Bardenfleth    

10.07.1891 - 07.08.1894:            C. Goos   

24.08.1880 - 06.07.1891:            Jakob Scavenius       

11.06.1875 - 24.08.1880:            J. C. H. Fischer

14.07.1874 - 11.06.1875:            J. J. A. Worsaae       

28.05.1870 - 14.07.1874:            C. C. Hall     

22.09.1869 - 28.05.1870:            E. Rosenørn        

15.03.1868 - 22.09.1869:            Aleth Hansen           

06.03.1868 - 15.03.1868:            C. A. Fonnesbech   

04.09.1867 - 06.03.1868:            P. C. Kierkegaard    

06.11.1865 - 04.09.1867:            Th. Rosenørn-Teilmann         

07.04.1865 - 06.11.1865:            Cosmus Bræstrup       

30.03.1865 - 07.04.1865:            G. Quaade         

11.07.1864 - 30.03.1865:            E. Heltzen           

31.12.1863 - 11.07.1864:            C. T. Engelstoft       

24.02.1860 - 31.12.1863:            D. G. Monrad           

02.12.1859 - 24.02.1860:            V. A. Borgen

06.05.1859 - 02.12.1859:            D. G. Monrad           

12.12.1854 - 06.05.1859:            C. C. Hall     

21.04.1853 - 12.12.1854:            A. S. Ørsted

03.06.1852 - 21.04.1853:            Carl Simony

07.12.1851 - 03.06.1852:            P. G. Bang   

16.11.1848 - 07.12.1851:            J. N. Madvig

22.03.1848 - 16.11.1848:            D. G. Monrad